DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice techniků

Hudba v technice

Že hudba není jen o hře na housle či klavír, ale že se dá tvořit i interpretovat různými způsoby, vás přesvědčí naše akce Hudba v technice, která se koná ve čtvrtek 10. května u nás na Stanici techniků. V rámci ní se uskuteční dva hudební workshopy zaměřené na seznámení dětí s netradičním pojetím tvorby hudby, a to pomocí interaktivní hudební instalace a hudebního nástroje theremin. 

V průběhu akce se děti rozdělí do dvou skupin a na obou stanovištích se prostřídají.
Nechte vaše děti zažít hudební výchovu jinak.
Přihlašovat se můžete na email seitl@ddmpraha.cz.
Bližší informace k jednotlivým workshopům se dočtete níže.

Kreaton – Hrací stůl
Hrací stůl je interaktivní hudební instalace a specializovaný workshop pro děti i dospělé se zájmem o hudební tvorbu. Sestava moderního hudebního hardwaru, MIDI kontrolerů, synthezátoru, sampleru, efektových procesorů i jednouché verze thereminu je propojena s počítačem. Pracuje s omezenou bankou zvuků a tím pádem má i laik možnost stylem “pokus- omyl” brzy vytvořit vlastní skladbu. Vše je naprogramováno tak, aby k sobě jednotlivé zvuky a sekvence ladily. Hrací stůl je zážitkový workshop, který umožňuje pouhou hru s menšími dětmi i detailní zkoumání jednotlivých nástrojů a softwaru Ableton Live, se kterým jsou nástroje propojeny, v případě teenagerů nebo dospělých se zájmem o hudební tvorbu.

Workshop hry na theremin
Marie Ladrová je mladá výtvarnice, hudebnice a také hráčka na theremin – nejstarší elektronický hudební nástroj na světě na který se hraje, aniž by se ho hráč dotýkal. Na Stanici techniků povede workshop, který bude zaměřen na seznámení se s tímto netradičním hudebním nástrojem. Během workshopu si vyzkoušíte velmi specifickou techniku hru na theremin, seznámíte se s jeho historii i využitím v populární hudbě.

Kdy: 10. května, 10–12 h
Kde: Stanice techniků, Pod Juliskou 2a, Praha 6
Délka jednoho workshopu: 45–60 minut
Věk: 10 až 13 let
Cena: 80 Kč/žák

Ukázka: Ennio Morricone – The Ecstasy of Gold – theremin & voice

Také by vás mohlo zajímat:

 • Základní prvky baletu: Demi plie, Rellevé, Grand plie

  VÍCE INFORMACÍ
 • Zápisy do kroužků Klubu Klamovka na školní rok 2020/21

  VÍCE INFORMACÍ
 • Deissy slaví 29

  VÍCE INFORMACÍ
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků a na tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hledáme posilu do našeho týmu se zájmem o vědu a techniku

  VÍCE INFORMACÍ