DDM hl. m. Prahy
Stadion mládeže
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stadion mládeže

Překážková dráha

    Tuto aktivitu lze realizovat u všech věkových kategorií a je možné sestavit dráhu s různým stupněm obtížnosti. Mladší děti mají v oblibě propojení cvičení s příběhem (cesta džunglí, výlet lesem, šplhání po horách, safari). Pro starší kategorie můžeme zařadit více posilovacích a gymnastických prvků (přítahy na žebřinách, dřepy apod.). Tento typ aktivity je dětmi oblíbený pro svoji všestrannost, pestrost, a rovněž i proto, že je vede k překonání určitých obav a strachu z některých cvičení.

Součástí překážkové dráhy mohou být např. žebřík, lavičky, kužely, žíněnky, obruče, švédská bedna, žebřiny atp. Cviky vybíráme dle zdatnosti a fyzických schopností dětí. I tak je nutné jim při náročnějším cvičení poskytnout dopomoc, aby se předešlo případným zraněním.

Před startem probíhá vždy detailní popis, výklad a předvedení jednotlivých cviků doplněné výkladem o smyslu a cíli cvičení. Toto cvičení rozvíjí především hrubou motoriku a obratnost. Děti se naučí plazit, lézt, skákat, držet rovnováhu, běhat různými způsoby, zapojovat všechny svaly, rozvíjí koordinaci pohybů a mrštnost. Je kladen důraz i na přesnost provedení a pozornost dětí.

Po dokončení společně nářadí uklidíme, aby bylo vše připraveno pro další tréninkové skupiny a děti si osvojily návyk vrátit použité nářadí na své místo.

Využití překážkové dráhy se neomezuje jenom na tělocvičnu nebo stadion, ale můžeme ji s úspěchem zařadit i v přírodě, třeba na výletě.

  

Také by vás mohlo zajímat:

 • Informace pro účastníky ZÚ

  VÍCE INFORMACÍ
 • Pozastavení pravidelné zájmové činnosti od 5. 10. do odvolání

  VÍCE INFORMACÍ
 • Den stromů 20. října

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní ateliér pro děti 13+ nově od září

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hledáme pedagoga volného času

  VÍCE INFORMACÍ