DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Jezdecké středisko Zmrzlík

Celoroční kurzy jezdectví

Děti zde pracují ve skupinách, navzájem se podporují a pomáhají si. Naše středisko nabízí několik kurzů, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější pro vaše děti. 

Všechny kroužky probíhají ve stejném znění od pondělí do pátku, mimo nový kroužek – Poznáváme poníčky, ten je rozdělen na 2 skupiny dětí s rodiči, a to v liché a sudé týdny.

KROUŽKY:

Poznáváme poníčky (0–6 let)
cena: 1500 Kč (za pololetí), 3000 Kč (za rok)
10.00–11.00 čtvrtek, 1x za 14 dní – sudé a liché týdny, pouze ve čtvrtek dopoledne.
Cvičení s poníky pro maminky s dětmi předškolního věku, první setkání s koňským hřbetem pod dohledem cvičitelů za přítomnosti maminek. Děti si zvykají na kontakt s poníky(čištění, vodění), získávají rovnováhu potřebnou k samostatnému ježdění formou zábavného cvičení.

Přípravný kurz A (7–9 let) 
15.00–15.30
– první kontakty s koněm, příprava koně, jízda s vodičem (doba ježdění cca 15 min).
cena: 3.000 Kč (za pololetí), 5.500 Kč (za rok)

Přípravný kurz B (7–10 let)
15.30–17.30 – bližší kontakt v kolektivu s koňmi. Děti se učí postupně samostatně vést koně, základní informace a potřeby o koních, přípravu před a po ježdění a kolem koní. Vše probíhá pod stálým dohledem cvičitele (doba ježdění cca 20 min).
cena: 4.500 Kč (za pololetí), 8.500 Kč (za rok)

Začátečníci (10–12 let)
15.30–18.30 – začátečník již samostatně o koně pečuje, umí sám koně přivázat, vyčistit, nasedlat a nauzdit, jezdí samostatně v kroku a klusu. Učí se zodpovědnosti vůči živému zvířeti, který vyžaduje kompletní péči. Začátečník již může navštěvovat víkendové služby (doba ježdění cca 45 min).
cena: 6.000 Kč (za pololetí), 11.500 Kč (za rok)

Pokročilí (12–18 let)
15.30–18.30 – pokročilí rozšiřují své jezdecké schopnosti, kdy koně již samostatně ovládají ve všech základních chodech. Rozvíjejí znalosti v terminologické oblasti sportovního ježdění, výcviku koně apod. Pokročilí již mohou navštěvovat víkendové služby (doba ježdění cca 45 min).
cena: 6.000 Kč (za pololetí), 11.500 Kč (za rok)

Víkendové jezdecké dny

Jezdecké dny jsou určeny pro děti ve věku 7–18 let. (nebo školní docházka) Jezdecké dny probíhají o víkendech a svátcích a je třeba se předem objednat (mailem/telefonicky). Děti se zde učí základním potřebám koní. Učí se zodpovědnosti a disciplíně. Je potřeba koníky nakrmit, upravit jim boxy, napájet je, čistit je. Také je důležité z důvodu bezpečnosti udržovat čistotu a pořádek. V rámci ježdění se učí základnímu sedu a rovnováze. A po ježdění se učí základní péči o koně, lásky a úcty k němu.

Harmonogram: 

 • příchod 9.00, odchod 16.00
 • dopoledne pomoc ve stáji (zametání, mytí žlabů)
 • odpoledne pomoc ve stáji a péče o koně
 • 2x ježdění 20 min (1x výcvik na jízdárně, 1x vodění v přírodě – v případě špatného počasí se cvičí jen na jízdárně 40 min, za pěkného počasí zase venku v přírodě.)

Cena: 550 Kč / den

Rekreační jízdy pro veřejnost

Jednotlivé jízdy
(doporučujeme se objednávat až 2 měsíce dopředu)

Jednotlivé jízdy (tzv. „rekreačky“) jsou určené všem zájemcům o jezdectví. Jediným omezením je s ohledem na hřbety našich koní hmotnost jezdce, která by neměla přesáhnout 80 kg. Rekreačky jsou zvlášť vhodné pro děti, u kterých si nejste jisti, jestli je koně budou bavit, pro dospělé, kteří nemají ve všední dny čas nebo pro jezdce, kterým nevyhovuje ježdění ve skupině. Tyto jízdy se konají o víkendech, státních svátcích (kromě 24. 12. a 1. 1.) a školních prázdninách, velkých letních prázdninách (pouze soboty), je nutné se na ně předem objednat prostřednictvím našeho mailu. O koně se vůbec starat nemusíte (v případě zájmu vás to samozřejmě naučíme), bude pro vás připraven na domluvenou hodinu a postaráme se o něj i po ježdění. Všechny děti a mládež do 18 let musí mít při jízdě na koni bezpečnostní helmu a jezdeckou bezpečnostní vestu, dospělým helmu doporučujeme. 

Vodění je vhodné pro základní seznámení s koněm a jízdou na něm. Kůň je veden (takže s vámi ani s vašimi dětmi nikam neuteče), jezdí se do krásné okolní přírody (20 min/250 Kč)

Lekce na jízdárně pro děti i pro dospělé, vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé jezdce jako příprava na závody. Jedna lekce trvá 45 min (500 Kč), pro děti je to někdy příliš náročné, takže jim nabízíme kratší lekce (30 min/350 Kč, 20 min/250 Kč),.

Jízdy pouze v čase od:
10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00

Vyjížďky jsou určené až pro jezdce, kteří svého koně bezpečně ovládají. Proto, pokud k nám přijdete poprvé, si vás nejdříve vyzkoušíme na jízdárně. 

 

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Uzdění a sedlání

  VÍCE INFORMACÍ
 • Voná místa – lektoři hudebních kroužků Klubu Klamovka

  VÍCE INFORMACÍ
 • Roztančené Spektrum již 12. 6. 2019

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jízdárenské cviky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Reportáž České televize o akci Vítání jara aneb vynášení Morany

  VÍCE INFORMACÍ