DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků
přihlášení (kroužky, tábory)

Vánoční krásy, stromy a dílnyO tom, že jsou děti šikovné, o tom by snad nebylo nutné psát, to se rozumí samo sebou. Nemělo by být ani překvapující, jak skvělé dokážou být. Občas ovšem předčí všechna očekávání. 

Ve výtvarně-řemeslných dílnách jsem nadnesla projekt, jenž měl zdánlivě jasné zadání. "Vyrob ozdobu. Inspiruj se. Vymysli ji. Vytvoř ji." Ale jak? Z čeho? Jak má vlastně vypadat? Začátek byl krušný, povídali jsme si, trochu jsme spolu bojovali a zlobili se na sebe (jenom maličko), nápady začaly padat. A bylo to!

Tvorba podle návodu je dobrá věc, pokud chceme krásu replikovat. Ale daleko lepší je vytvářet krásu vlastní. Některým mladším dětem jsem do jejich tvorby vstupovala, snažila jsem se je navést a mé rady a tipy byly konkrétnější. Těm starším jsem do jejich práce nemluvila vůbec, ani by mě nenechaly. A dobře dělají! A tak vznikly opravdu krásné kousky, račte se, vážení, podívati!

A to není všechno, Šimon, Julie a Amálka stvořili další vánoční krásu: ozdobili stromeček ve vstupní hale Stanice techniků! Veškeré ozdoby, které na něm najdete, jsou naším společným dílem.

A poslední sdělení! Abyste si na vlastní ruce vyzkoušeli, jak zapeklité to korálkování a drátkování může být, připravili jsme pro vás Vánoční dílnu. Přijďte si odpočinout od toho všeho shonu k nám, máme materiál, máme prostor, máme i návody.

Již dnes, v úterý 19. prosince od 18.00. Dílna je určena hlavně pro dospělé a je nutné se na ni předem přihlásit. Pro více informací piště na bittnerova@ddmpraha.cz nebo volejte 222 333 875.

A to je vše, přátelé, my všichni z výtvarně-řemeslných dílen přejeme krásný adventní čas!