Stanice techniků
Železniční nadšenci ve Stanici techniků
Ve Stanici techniků pracuje mnoho odborníků, kteří se svému koníčku věnují celý život a mnohdy se jím zároveň i živí. Někteří začínali jako malí kluci v našich kroužcích železničních či leteckých modelářů nebo fotoateliérech a v současné době pracují na ministerstvu dopravy, pilotují letadla nebo jsou vítězi soutěže Czech Press Photo. Jedním z nich je i pan Ivo Mahel, dlouholetý vedoucí kroužku železničních modelářů, který je spoluautorem právě vycházejícího seriálu Zaniklé tratě na serveru idnes.cz.
Co vzešlo z letošního ŠESTKAfestu
Víte, co je to "duchna", "kuklostroj" nebo "hybohled"? Pokud ne, přečtěte si krátký report z divadelní přehlídky ŠESTKAfest psaný dětmi, jež byly účastníky redakčního workshopu. Dozvíte se tak, co všechno bylo pro děti připraveno, a také, jak si letošní ročník užily.
Advent ve Stanici techniků
Advent je již tradičně spojen s nejrůznějšími kulturními událostmi. Stanice techniků v tomto nebude výjimkou. Čeká na Vás divadelní představení, koncerty žáků i speciální "vánoční" den s techniky.
Soutěž robotů v režii Stanice techniků
První prosincovou sobotu proběhl v krásných sálech Karlínského Spektra už 12. ročník lego-robotické soutěže First Lego League. Pražského regionálního kola se zúčastnilo celkem 13 týmů z celé České republiky. First Lego League je mezinárodní soutěž určená žákům a studentům ve věku 9 -16 let. Organizátorem české části soutěže je od jejího počátku Stanice techniků.
Vánoční dílna pro dospělé
Přijďte si zarelaxovat do naší dílny, utéct od shonů a uklidnit mysl. Nebo se naopak rozčílit nad titěrnými a utíkajícími korálky! Materiál, názorné návody a třeba i dobrou radu máme k dispozici. Na dílnu je třeba se předem přihlásit.
Vánoční svátky ve Stanici techniků
Vánoční svátky budou letos probíhat od soboty 23. 12. do úterý 2. 1. Výuka na Stanici techniků končí 22. prosince a začne po Novém roce, ve středu 3. ledna.
Přidejte se – objevujte!
Stále příjímáme nové uchazeče o kroužky! Nejmenší zájemci se k nám mohou přihlásit na Dramec pro předškoláky, Dramec I. či výuku ukulele. Dětem od sedmi, potažmo deseti let, nabízíme výuku kytary či tvůrčího psaní. Nově je v nabídce výuka baskytary.
Výběrové řízení – ekonom/ka pro Stanici techniků
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy – Stanice techniků přijme ekonoma na 0,5 úvazku. Praxe ve školském zařízení výhodou. Jako bonus nabízíme umístění dítěte (od 3 let) do CPD, které je přímo v budově Stanice techniků. Více informací: irena.friedrichova@ddmpraha.cz
Bazén před Stejšnem? V zimě?
Co se to staví před Stanicí techniků? Je to kluziště, nádrž pro slony, zahrada s tobogánem? V tomto článku se dozvíte vše, co jste chtěli vědět o staveništi před Stejšnem, ale báli jste se zeptat.

Vyberte si

Zaměření

, Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Soutěže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
ŠESTKAfest

Kontaktní formulář
Stanice techniků DDM hl. m. Prahy

Pod Juliskou 2a
160 00 Praha 6
222 333 870

Spojení

metro Dejvická a pak přestup na tramvaj, autobus: tram 8, 18 zast. Nádraží Podbaba bus 107, 116, 147, 160, 340, 355, 359 zast. Nádraží Podbaba, vlakové linky S4 Praha Masarykovo nádr. – Kralupy nad Vltavou – Hněvice a zpět, S41 Praha-Hostivař – Praha-Libeň – Roztoky u Prahy a zpět, R4 Praha Masarykovo nádr. – Kralupy nad Vltavou – Hněvice a zpět (R+Sp)

žlutá budova s proskleným venkovním výtahem