FLL 2017/18

FIRST LEGO League 2016/17 

"Hydro Dynamics" 

O FIRST LEGO LEAGUE 

V letošním roce se v České republice uskuteční již jedenáctý ročník csvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League. Soutěž je určená pro 3 - 10členné týmy dětí ve věku od 9 do 16 let včetně (nejstarší člen týmu musí mít 16 let ještě 30. srpna 2016). Jestliže jste se s touto soutěží ještě nesetkali, doporučujeme zhlédnout video ze Semifinále FLL Southeast 2013, které najdete zde: https://vimeo.com/85899217 

České národní kolo se uskuteční 3. 12. 2016. Stejně jako v minulých letech proběhne Mistrovství FLL ČR současně na dvou místech, a to v Praze a v Olomouci.  

Týmy, které se umístí na předních pozicích, postupují na Semifinále zemí Visegrádské čtyřky (FLL CE SoutheastCZ/PL/H/SK), které se bude konat koncem ledna či počátkem února 2017. Ze semifinále postupují nejlepší týmy do FLL Final Central Europekteré se uskuteční v březnu 2017.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

TERMÍNY 

Registrace do soutěže byla zahájena 4. 4. 2016 a bude ukončena 14. 10. 2016.
Pokud se český tým zaregistruje do 15. 6. 2016 a uhradí zaslanou fakturu do 30. 6. 2016, bude mu poskytnuta sleva 1 000 Kč z poplatků a tyto včasně zaregistrované týmy dále ušetří za bankovní poplatky, protože fakturu do Německa uhradí hromadně DDM hl. m. Prahy.
FIRST LEGO League letos začíná 30. 8. 2015, kdy bude zveřejněno zadání letošního ročníku s názvem "Animal Allies".

JAK SE PŘIHLÁSIT 

Kouč registruje svůj tým na německých webových stránkách.
Již dříve zaregistrovaný kouč se přihlásí a zaregistruje svůj tým pro novou sezonu zde: http://www.first-lego-league.org/en/login/login.html.
Nový kouč nejprve zaregistruje sebe: http://www.first-lego-league.org/en/login/registration.html a pak svůj tým. 
Zaregistrovaným týmům bude zasláno na konci srpna hrací plátno a hrací sada a zároveň si budou moci stáhnout zadání, pravidla a další materiály k soutěži v češtině na TĚCHTO STRÁNKÁCH. Další informace naleznete v němčině a angličtině na stránkách hlavního organizátora soutěže ve střední Evropě, jímž je německá nezisková organizace Hands on Technology: http://www.first-lego-league.org/en/

 

LETOŠNÍ ROČNÍK

Letošní ročník pražského kola soutěže proběhne již tradičně v Karlínském spektru - Karlínské nám. 7, 186 00  Praha 8.

Registrace týmů proběhne od 8.00 do 8.45, kdy je slavnostní zahájení.

Předpokládaný konec a vyhlášení výsledků 16.30

STARTOVNÉ/HRACÍ SADA 

Pro rok 2016 činí účastnický poplatek (startovné) 135 €. Pokud se tým následně z různých důvodů soutěže nezúčastní, není možné startovné vrátitCena hrací sady činí 129 €. (Kurz €/Kč je dán kurzem ČNB v den vystavení faktury)

Včas zaregistrované české týmy budou platit startovné a ostatní platby v českých korunách a bez drahých zahraničních poplatků. Musí se však zaregistrovat do 15. 6. 2016 a zároveň v tomto termínu také zaslat své fakturační údaje na DDM hl. m. Prahy, a to e-mailem na adresu irena.friedrichova@ddmpraha.cz. Co vše je třeba k fakturaci vám zajisté poradí vaše účetní (IČ, DIČ, přesný název organizace, fakturační adresa, dobré je uvést i telefon pro případné dořešení problémů). Pokud budete potřebovat z nějakého důvodu doručit fakturu na jinou než fakturační adresu, je třeba i tuto skutečnost do e-mailu uvést.

DDM hl. města Prahy vystaví a zašle fakturu všem českým zaregistrovaným týmům v obou regionech. Faktura bude z důvodu následujících letních prázdnin splatná do 30. 6. 2016.

Následně uhradí DDM hl. města Prahy – Stanice techniků startovné za celou Českou republiku Hands on Technology hromadně. Hrací sady obdrží pouze týmy s uhrazenou fakturou.

Pokud v regionech (Praha, Olomouc) zůstanou ještě volná místa, budou se moci další týmy ještě dále registrovat. Fakturu však potom obdrží přímo od Hands on Technology a budou muset také počítat  s poměrně vysokými náklady za bankovní poplatky spojené s platbou do zahraničí. Hrací sady pak budou týmům zaslány až po uhrazení faktury.

NOVINKY LETOŠNÍHO ROČNÍKU 

Novinkou letošního ročníku je akce „Přiveď přítele" – jestliže se některému ze stávajících týmů podaří do soutěže přivést další tým, který se ještě nikdy neúčastnil, obdrží jak stávající tým, tak nový tým slevu 50 % z účastnického poplatku 135 €. Nabídka platí pro prvních 50 nových týmů, které se registrují před letními prázdninami a před registrací informují (v Aj) organizátora pomocí e-mailu: al@hands-on-technology.org, předmět: "Bring a friend". Organizátor posoudí oprávněnost požadavku a následně sníží fakturu.


MÍSTO KONÁNÍ

PRAHA 

Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy
Karlínské nám. 7, 186 00  Praha 8
(mapa)
spojení:
Metro B/C - Florenc, B - Křižíkova
tram 3, 8, 52 - zast. "Karlínské náměstí"

OLOMOUC

Přírodovědecká fakulta UP Olomouc                                                                                                                                                        
Třída 17. listopadu 1192/12

HLAVNÍ ORGANIZÁTOR 

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy  


KONTAKTY 

PRAHA

Irena Friedrichová 222 333 871 | 777 706 588 | irena.friedrichova@ddmpraha.cz

OLOMOUC 

Zuzana Trizmová | ddm@ddmolomouc.cz


ODKAZY 

www.firstlegoleague.cz

Informativní video o soutěži FLL

Česká liga robotiky

HANDS on TECHNOLOGY

EDUXE s.r.o.

 

 

Ke stažení: Zadání Robotgame a výzkumného projektu (PDF)

Počet souborů: 2

Pravidla soutěže FLL2016/17, nastavení hracího pole, výzkumný projekt.

zobrazit kategorii
FLL 2015/16

FLL 2015/16

25.05.2016

Fotky z loňského ročníku FIRST LEGO League 2015/16