Stanice techniků

Setkání s hudebním skladatelem Otomarem Kvěchem

Otomar Kvěch se narodil v roce 1950 v rodině rozhlasového technika a prodavačky. Přestože nikdo z rodiny nebyl nikterak hudebně nadán, talent Otomara Kvěcha se projevil poměrně záhy. V pěti letech začal hrát na klavír a od třinácti let pravidelně skládá hudbu. Vystudoval varhanní obor na pražské konzervatoři a skladbu na AMU. Jeho umělecká tvorba zahrnuje zejména symfonie a orchestrální hudbu, několik skladeb pro zpěv nebo sólový nástroj s doprovodem, dále pak skladby pro sbor a několik dětských písní a oper. S písničkou Kuchyňská kapela (1983, text Jan Krůta) vyhrál skladatelskou soutěž v Llangolenu ve Velké Británii.

V současné době se Otomar Kvěch věnuje nejen činnosti skladatelské, ale také pedagogické. Vyučuje na pražské konzervatoři a na AMU. Sám říká, že přes veškerou náročnost této práce zahrnující pečlivé přípravy, vyučuje velice rád. Předávání poznatků z oblasti hudby jej naplňuje a ve společnosti mladých lidí pookřává. Vedle komponování hudby a pedagogické práce se též věnuje interpretační činnosti, koncertuje na varhany, a to nejen jako sólový hráč, ale také jako korepetitor.

Mezi oblíbené koníčky Otomara Kvěcha patří železniční modelářství a cestování.

Poslechněte si Karneval světa od Otomara Kvěcha.

Autor: Eva Pavelková

Převaděči
Z družiny na kroužek? Jde to i bez rodičů! Zajistíme převod vašeho dítěte ze školy do Stanice techniků.
Barevný svět
Prostor pro zážitek ze společného bubnování i radost z výstupu společné tvořivé práce. Příležitost pro účastníka být „sám“ a také „se skupinou“. Rozvoj kreativity, posílení komunikačních dovedností a schopnosti týmové kooperace. Programy mají své téma a příběh, jsou přizpůsobeny konkrétní věkové skupině. Každé dítě má k dispozici svůj nástroj.
Předškoláci
Centrum pro předškolní děti Vlaštovka     centrum pro předškolní děti Vlaštovka zahájení kroužků pro předškoláky od 3.10. 2017   prográmky pro maminky s dětmi (2 – 4 roky) úterý: 10.30-11.15 h 800 kč/pololetí v těchto kroužcích nabízíme dětem pestré pohybové aktivity, cvičení na rozvoj jemné a hrubé motoriky a pohybové kreace odpovídající věku . . . .
Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?