G-HFNNWTQJ9C DDM hl. m Prahy

Příměšťák jako příležitost – Tvůrčí fotografie

Pod obrazovou komunikací si obvykle nejdříve představíme tvorbu malíře nebo grafika. Všichni mají pro zviditelnění svých myšlenek, fantazií, pocitů, nepřeberné množství vyjadřovacích prostředků. Pokud k nim přidáme filmové tvůrce nebo třeba multimediální umělce, víme, že také mají rozmanitou paletu nástrojů. Může tedy fotografie upoutat diváka i něčím jiným než jen záznamem odraženého světla od reálných předmětů?

Příměšťák zaměřený na tvůrčí fotografií, nemá ambici na vše odpovědět. Je ale příležitostí. Vyzkoušet si možnosti technické ve fotolaboratoři (negativ – pozitiv) i v podobě digitální. Ke zkoumání výtvarných možností světla, jeho emočních účinků, je k dispozici profesionálně vybavený ateliér. V historii fotografie můžeme, u slavných mistrů, nalézt hledání oněch zmiňovaných komunikačních prostředků.
Příměšťák zaměřený na tvůrčí fotografii je příležitostí něco z bohatostí média vyzkoušet. Pro ty, kteří uvažují o fotografii jako o své budoucí profesi, je to příležitost udělat první kroky v náročné, ale dobrodružné přípravě k talentovým zkouškám na umělecké školy.

Příměšťák s tvůrčí fotografií I.  1.– 4. 7. 2020 (již obsazeno)
Příměšťák s tvůrčí fotografií II.  7.–10. 7. 2020

Přihlášení: https://portal.ddmpraha.cz/

 


Galerie