Stanice techniků
přihlášení (kroužky, tábory)

Setkání s hudebním skladatelem Otomarem Kvěchem

Otomar Kvěch se narodil v roce 1950 v rodině rozhlasového technika a prodavačky. Přestože nikdo z rodiny nebyl nikterak hudebně nadán, talent Otomara Kvěcha se projevil poměrně záhy. V pěti letech začal hrát na klavír a od třinácti let pravidelně skládá hudbu. Vystudoval varhanní obor na pražské konzervatoři a skladbu na AMU. Jeho umělecká tvorba zahrnuje zejména symfonie a orchestrální hudbu, několik skladeb pro zpěv nebo sólový nástroj s doprovodem, dále pak skladby pro sbor a několik dětských písní a oper. S písničkou Kuchyňská kapela (1983, text Jan Krůta) vyhrál skladatelskou soutěž v Llangolenu ve Velké Británii.

V současné době se Otomar Kvěch věnuje nejen činnosti skladatelské, ale také pedagogické. Vyučuje na pražské konzervatoři a na AMU. Sám říká, že přes veškerou náročnost této práce zahrnující pečlivé přípravy, vyučuje velice rád. Předávání poznatků z oblasti hudby jej naplňuje a ve společnosti mladých lidí pookřává. Vedle komponování hudby a pedagogické práce se též věnuje interpretační činnosti, koncertuje na varhany, a to nejen jako sólový hráč, ale také jako korepetitor.

Mezi oblíbené koníčky Otomara Kvěcha patří železniční modelářství a cestování.

Poslechněte si Karneval světa od Otomara Kvěcha.

Autor: Eva Pavelková

Bicí
Individuální výuka hry na bicí. Kromě pravidelných lekcí mají členové zájmového útvaru možnost využívat zkušebnu s bicí soupravou pro soukromé cvičení.
Street happening of Karlín 2015
Street Happening 2015 byl velkou výzvou. O překonání rekordu v počtu kytaristů na jednom místě se pokusili kytaristé ze širého okolí společně s Petrem Jandou.
Malý hudebník
Hudební kroužek pro děti ve věku 3–6 let. Děti se seznámí se základy rytmiky, naučí se zajímavé písničky, vyzkouší si hraní na Orffovy hudební nástroje, drumbeny apod.
Den dětí
Rok co rok se sejdeme, abychom společně s celým světem oslavili Den dětí a užili si přitom spoustu legrace.
Každý rok přinášíme tematická stanoviště, hudební vystoupení a divadelní pohádku pro nejmenší.
Flétna
Skupinová výuka hry na zobcovou flétnu. Lekce jsou přístupné dětem od čtyř let.
Na jedné lodi
Prostor pro zážitek ze společného bubnování i radost z výstupu společné tvořivé práce. Příležitost pro účastníka být „sám“ a také „se skupinou“. Rozvoj kreativity, posílení komunikačních dovedností a schopnosti týmové kooperace. Programy mají své téma a příběh, jsou přizpůsobeny konkrétní věkové skupině. Každé dítě má k dispozici svůj nástroj.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou