Stanice přírodovědců
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Želvy v úzkých!
Oblast Berau na východním Borneu – domov mořských želv, které potřebují naši pomoc! Hana Svobodová vám na akci S přírodovědcem na cestách, bude vyprávět a promítat krásné fotografie. Přijďte 29. 11. v 18 hodin k nám na Stanici přírodovědců.
Kroužek Poznávání přírody v listopadu
Jak se žije na Petříně, Terénní a laboratorní práce a Práce chovatele v zoo a smysl zoologických zahrad – to jsou listopadová témata sobotního kroužku Poznávání přírody. Termíny, lektory a způsob přihlášení najdete uvnitř článku.
Ponořte se s námi...
Výtvarničení, laboratorní práce, zábavný kvíz a promítání o roztomilých mořských želvách, to vše pro vás chystáme na středu 29. 11. v rámci akce "Moře a oceány".
Nasajte vánoční atmosféru u nás
"Adventní zastavení", které se koná v sobotu 2. 12. od 10 do 17 je tradiční vánoční dílna pro veřejnost, kde si můžete vyrobit vlastní originální vánoční dekoraci – adventní věnec nebo svícen. K dispozici vám bude naše kvalitní a krásně voňavé chvojí a k ruce naše šikovná zahradnice Alenka.
My do vás kamenem
Přijďte se podívat na minerály nalezené nadšenými sběrateli. Uvidíte acháty, křemeny, záhnědy, růženíny, turmalíny a mnoho dalších. Většina exponátů navíc pochází z České republiky. Vystavovány budou ale i pyrity ze Španělska nebo záhnědy z Alp. Můžete si nakoupit a doplnit tak svoji sbírku nebo pořídit vánoční dárek. Během akce bude otevřeno i tropické terárium.
Pusťte se do nás!
Jistě jste si všimli, že naše webové stránky se výrazně proměnily. Jak se vám změna líbí? Našli jste vše, co jste hledali? Chybí vám na nich něco? Na váš názor čekáme na adrese ddmpraha@ddmpraha.cz. Pište, kritizujte, chvalte...

Vyberte si

Zaměření

, Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Souteže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
ŠESTKAfest

Kontaktní formulář
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy

Drtinova 1a
150 00 Praha 5
222 333 861

Spojení

metro B – Anděl nebo tram 4, 5, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 21 + 5 min. chůze přes OC Nový Smíchov, směr Kartouzská

tramvaj zastávka Arbesovo nám., tram 9, 12, 15, 20 + 5 min. chůze, ul. Victora Huga, vlevo Drtinova

bus zastávka Kobrova, bus 176, průchod Holečkova 29