G-HFNNWTQJ9C DDM hl. m Prahy

Komentovaná prohlídka Stanice přírodovědců

Cíl: Seznámit návštěvníky se zvířaty chovanými na Stanici přírodovědců. Průvodce má připravený výklad, který rád doplní diskuzí s žáky na téma, které je zajímá. 
Klíčové kompetence:
 kompetence k učení, komunikativní
Cílová skupina: MŠ, I. a II. stupeň ZŠ, gymnázia – svým pojetím a obsahem navazuje program na 5.5 RVP PV (Dítě a svět), 5.4.1 RVP ZV (Člověk a jeho svět), 5.6.3 RVP ZV (Přírodopis) a 5.3.3 RVP G (Biologie)
Délka programu: 45 minut 
Cena: 40 Kč/osoba, 1 pedagog na 10 dětí – vstup zdarma (MŠ – 2 pedagogové na 10 dětí)
Kapacita: 10–30 žáků
Místo konání: Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy
Lektor: vybraný lektor Stanice přírodovědců
Kontaktní osoba: Kamila Doktorová, tel.: 222 333 864, e-mail: doktorova@ddmpraha.cz

Anotace: Pro školy i jiné zájmové skupiny pořádáme exkurze v areálu s výkladem uzpůsobeným zaměření a věku zájemců či potřebám školní výuky. Během návštěvy se seznámíte s chovy v tropickém teráriu a dle počasí průvodce představí venkovní výběhy nebo klubovnu s drobnými savci.
Tropické terárium a skleníky: mimořádně bohatá expozice plazů (krokodýl nilský, krajty, užovky, hroznýši, želvy, varani a leguáni...). Expozice známých i méně známých druhů akvarijních ryb. Pokojové a exotické rostliny, sukulenty, prodejní část.
Venkovní výběhy: klokani, koza, poníci, prasátka,morčata, voliéra s papoušky.
Klubovny s králíky, drobnými hlodavci a ptáky: křečci, pískomilové, osmáci, činčily, myšky, kosmani zakrslí, ježek, křepelky, papoušci, zebřičky...
Naučná stezka: tabule věnované environmentální výchově a vzdělávání, geologická expozice
Botanická zahrada: původní i introdukované dřeviny (většina rostlin je opatřena tabulkami s názvy), alpínská a bylinková zahrada
Dětské hřiště: dřevěné houpačky, prolézačky, skluzavka, travnatá plocha, odpočinková zóna s altánem