Dlouhomladí
Od konce září se opět rozběhnou kurzy pro seniory v našem programu Dlouhomladí. Aktuální nabídku kurzů najdete na hlavní stránce DDM hl. m. Prahy v sekci Projekty a další aktivity. Doufáme, že si z naší nabídky vyberete to pravé pro vás. Kapacita na kurzech je omezená, neváhejte a přihlašte se hned! Kontakt: Karla Braunová, 604 185 262, braunova@ddmpraha.cz
Mých sladkých čtrnáct
Blíží se období táborů, a tak si dovoluji sdílet svůj starší článek o mých výtvarných příměstských táborech. Pokud vás zajímá, jak takové tábory probíhají a jak je vnímám já, jako lektor, přečtěte si moje zážitky z roku 2015. A když budete chtít, napište mi svůj názor do komentářů na facebooku. Budu se těšit.
O PaVědě
Máte zvídavé dítě? Pomůžeme vám odpovídat na množství otázek typu: Proč kytky kvetou? Jak vznikají bubliny? Jak je možné, že se letadlo udrží ve vzduchu? Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem
Napsali o nás
Málokdo ví, že jen kousek od křižovatky u pražského Anděla se nachází oáza klidu a zeleně. Stanice přírodovědců Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy funguje už 60 let, ale pouze posledních pár roků je zpřístupněna i veřejnosti.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Praobyčejná zvířata
Výstava k 90. výročí narození prof. RNDr. Zdeňka Veselovského, DrSc. V termínu 4.–26. září 2018 v Kulturním centru Průhon denně od 9 do 19 h, v sobotu od 9 do 13 h.
Zářijové číslo Zahradnických listů
V zářijovém čísle se můžete např. dozvědět něco ze světa jiřin, které v tomto měsíci nádherně zdobí naše zahrady. Jako malý dárek najdete v zářijovém výtisku Zahradnických listů opět naučné kartičky o léčivých rostlinách a jednu maličkou kytičku – dekoraci.
Report o Démonovi
Pamatujete na to naše roztomilé divoké hříbátko s každým okem jinak zbarveným? Pojmenovali jsme ho Démon, nechali pokřtít Michalem Malátným a po nějakém čase přestěhovali do Jezdeckého střediska Zmrzlík DDM hl. m. Prahy na vychování. A tady je zpráva o tom, jak mu to u nich jde, respektive, jak o něj skvěle pečují a co všechno už umí:
Otevřeli jsme Semínkovnu
Máte doma přebytečná semínka ze své zahrádky nebo naopak byste si chtěli nějaká opatřit? V naší recepci si můžete semínka vzít i tam nějaká zanechat.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.