Oživte svůj kabát barevnou květinou

Co budete potřebovat:

barevný filc (na internetu ho najdete také pod názvem plsť), nůžky, tužku, čtvrtku, krejčovskou křídu, pravítko, lepidlo Herkules, štětec, tavnou pistoli a brožový můstek nebo zavírací špendlík.

Postup:

Nejprve si ze čtvrtky vyrobte šablony na okvětní lístky – šířka ve spodní části je od 2,5 do 2 cm, výška od 5,5 do 3,5 cm. Dále budete potřebovat dvě kolečka o průměru 5,5 cm.

Jednotlivé šablony obkreslete na filc – na tmavé barvy budete potřebovat bílou křídu, na světlé barvy je možné kreslit tužkou.
Každý dílek natřete ve spodní části lepidlem a přeložte strany ke středu.
Slepený dílek sepněte kolíčkem a nechte zaschnout. Zasychání nějakou dobu trvá, ale není dobré čekat až do druhého dne, lepidlo zatvrdne tak důkladně, že kolíček nepůjde sundat.
Dále potřebujete dvě kolečka ze stejné barvy, jako máte největší okvětní lístky.
Na jedno kolečko nalepíte tavnou pistolí brožový můstek (špendlík s ploškou) a na druhé kolečko začnete lepit okvětní lístky.
Začnete od největších lístků a přilepíte je po obvodu kolečka. Na ně naskládáte do kruhu menší okvětní lístky a tak dále.
Až skončíte kruhem z nejmenších okvětních lístků.
Střed květu vytvoříte z proužku filcu (asi 0,5 cm) o délce 20 cm, který slepíte do spirály.
A přilepíte do středu tavnou pistolí.
Na závěr potřete zadní stranu lepidlem a přilepíte kolečko s brožovým můstkem. Výhodou použití lepidla Herkules je, že po zaschnutí ztvrdne a brož hezky zpevní.

Hotovo! A můžete vyrazit do ulic :-)

Chcete-li se pochlubit vaší vyrobenou broží, vložte foto do komentářů pod odkazem na tento článek na našem facebooku. Budeme moc rádi!

Autor: Linda Rottová

Vánoční den s techniky
Advent je již tradičně spojen s nejrůznějšími kulturními událostmi. Stanice techniků v tomto nebude výjimkou. V rámci Dne s techniky si budete moci vyzkoušet železniční i tramvajové kolejiště, zhlédnout divadelní představení či koncert žáků hudebního oddělení. Více k programu ►
Adventní dílny
Adventní dílny v Karlínském Spektru jsou určeny pro maminky, babičky a tvořivé děti.
Každý rok tvoříme adventní věnce, na návštěvnice a návštěvníky čeká většinou osm dílen, které připravují pedagogové z výtvarného oddělení a všichni, kteří mají ve Spektru na starosti akce pro veřejnost.
Velikonoční dílny 2015
Na velikonočních dílnách jsme v roce 2015 kromě tradičních pomlázek a kraslic fotili velikonoční přání, pekli jednoduché buchty během pár vteřin či vyráběli přání. Malé návštěvníky, stejně jako v jiných letech, zaujala naše minizoo, kterou jsme mohli uspořádat díky pomoci Stanice přírodovědců.
Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Rozsvěcení vánočního stromu
I letos se rozzáří vánoční strom na Karlínském náměstí. V rámci doprovodného programu se můžete těšit i na dílny Karlínského Spektra.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Zažít Karlín jinak
Jsme rádi, že jsme součástí Karlína. Jsme na to hrdí. Podporujeme iniciativy na území naší městské části, které zvyšují kvalitu života pro obyvatele Karlína.