Otevřeli jsme Semínkovnu

Iniciativa Semínkovna vznikla v ČR v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Vzorem jí byly francouzské Les Grainotheques a americké The Seedbanks.

Semínkovny, ať už je to skříňka, košíček, krabička ap., jsou místem, kde zahradníci mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Osivo by mělo být výhradně v „bio“ kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. Může jít o výsledek domácího semenaření. Semínka jsou nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní spotřebu.

Přijďte na slavnostní zahájení provozu naší nové Semínkovny, které se koná ve středu 21. 2. 2018 v 17 h v recepci U Klokana. Akci zahájí přednáškou zakladatelka Semínkovny p. Klára Hrdá. Jste srdečně zváni!

Olympiády
Organizace krajských kol odborných olympiád – Chemická olympíáda, Zeměpisná olympiáda a Biologická olympiáda.
Geologie a mineralogie
Praktické poznávání minerálů ze sbírky Stanice přírodovědců, porovnávání jejich tvrdosti, třídění podle fyzikálních vlastností, odlévání zkamenělin.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Patronát a adopce zvířat
Hledáme patrony a adoptivní rodiče pro naše zvířata! Rozšiřte své rodiny o nového člena a staňte se adoptivními rodiči zvířat ze Stanice přírodovědců.
Chemie
Od školního roku 2012/13 laboratoř chemie na Stanici přírodovědců úzce spolupracuje s Ústavem organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR v Dejvicích. Ti nejlepší mají možnost o prázdninách pracovat několik týdnů na pracovištích ÚOCHB.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
Kameny v pražském metru
Vycházka několika stanicemi pražského metra. Poznávání leštěných hornin v obkladech a dlažbách zastávek. Pozorování jednotlivých minerálů a zkamenělin v leštěných horninách.
Ryby
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.