Stanice techniků uzavřela školní rok slavností

Letošní školní rok ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy i letos vyvrcholil akcí StejšnUM – slavností techniky, umění a řemesel. Akce proběhla 15. června a během celého odpoledne k nám zavítalo mnoho dětí, jejich rodičů a kamarádů, aby předvedli, co se za rok urodilo, a uzavřeli sezonu se svými lektory.
Aktivity, které se během roku ukrývají v učebnách, dílnách a ateliérech, se v tento den přesouvají do venkovních prostor a celý areál Stanice techniků se rozezní hudbou a ožije technickými a modelářskými ukázkami. Tentokrát si děti užily souboje legorobotů či terénní dráhu s modelem tanku. Fotoklub přichystal model kamery obskura. Návštěvníci si mohli prohlédnout prezentaci výtvorů dětí z multimediálního kroužku nebo zhlédnout videoprojekci jejich tvorby. Stejně jako v předešlých letech se svými dřevěnými výtvory pochlubili i členové dřevodílny. Celé odpoledne až do večerních hodin se na venkovním pódiu vystřídalo téměř 40 dětí, které v hudebních blocích předvedly svým rodičům a kamarádům svůj um na hudební nástroje – piano, kytaru, ukulele, flétny i populární zpěv.
Hudbu v programu střídalo divadlo, kdy svá divadelní představení předvedly tři skupiny Dramce od nejmladších dětí až po náctileté divadelníky.
Po celé odpoledne se nezastavila velká osmiproudá autodráha, která je vždy lákadlem pro malé i velké. Volné chvilky si děti mohly vyplnit netradičními sportovními činnostmi nebo si mohly vyzkoušet žonglovací hračky. V malém kvízu si každý návštěvník ověřil, co zná o Stanici techniků a jednotlivých činnostech, které zde probíhají. Děti vyzvídaly, kolik strun má ukulele nebo co se skrývá za názvem Techamon.
Celé odpoledne se neslo v příjemné náladě, slunečném počasí a pocitu, že Stanice techniků je pestrým zázemím pro příznivce techniky i umění.