Po čertech dobrá neděle

V neděli 4. prosince za mrazivého počasí pořádal Magistrát hlavního města Prahy spolu s pražskými domy dětí a mládeže sportovně-zábavné rodinné odpoledne u příležitosti otevření ledové plochy na Letné.

Pro všechny příchozí byla připravena spousta aktivit, a to ať už se rozhodli zůstat „na suchu“ nebo si obuli brusle a vyrazili na led. Program byl laděn v duchu mikulášské tematiky.

Na ledě si děti mohly kromě klasického bruslení vyzkoušet konvičkový curling, zahrát hokej nebo projet laserovou pavoučí síť v čertovském doupěti, což obnášelo vyhnout se několika laserům ve stanech naplněných mlhovinou.

Pro ty, kteří raději zvolili pevnou obuv, byla připravena celá řada stanovišť. Na začátku si vyzvedli v infostanu pásek soutěžícího a následně se vydali plnit úkoly. Ty byly opravdu rozmanité. Skákání v pytlích, házení koulí (sníh nebyl, proto alespoň papírových) do čertovského kotlíku, slalom na čertovských lyžích, ale pozor, jednalo se o aktivitu pro dva, kteří k sobě byli připoutáni a opatrně se na lyžičkách museli pohybovat po vymezeném prostoru, jízda na snowboardu, ovšem pomocí herní konzole Wii U, soft archery neboli bezpečná lukostřelba, biatlon atd.

Nelyžovalo se samozřejmě na sněhu, který ještě v Praze nenapadl, děti se pohybovaly na malých lyžích po trávě, ale na zábavě to akci rozhodně neubralo. Po absolvování stanovišť si soutěžící vyzvedli v infostanu sladkou odměnu, pro příchozí v tematické masce čerta, anděla či Mikuláše byla připravena speciální odměna.

Na ledě probíhal po celé odpoledne i doprovodný program. Od 14 hodin to bylo exhibiční utkání žáčků HC Sparta Praha a HC Kobra, od tří do pěti školička bruslení pod vedením instruktorů ze školy VSA (Veřejná sportovní akademie), od 17 hodin potom exhibiční vystoupení krasobruslařských nadějí z USK Praha.

Nedělní akce skončila v 19 hodin, ale ledová plocha zůstane na Letné pro návštěvníky zdarma až do 1. ledna 2017.