Klub Klamovka

Fresh senior festival
V pondělí 11. června proběhl ve Vile Pellé v Praze 6 šestý ročník Fresh senior festivalu. Připravený byl bohatý program s nabídkou pohodové hudby, besed s odborníky nejen z řad lékařů, tancem, soutěžemi o zajímavé ceny a úžasnými koncerty. ICM při DDM hl. m. Prahy mělo na akci také stánek, kde nabízelo k vyzkoušení dnes tak populární, hlavně mezi mladými lidmi, virtuální realitu.
Staň se campleaderem mezinárodního workcampu v ČR
Baví tě mezinárodní dobrovolnictví, vedení lidí, posouvání vlastních hranic a procvičování angličtiny a lákalo by tě pomoct zajímavé neziskovce v ČR v její práci?
Jirka Král vás naučí, jak být na internetu v bezpečí
Jeden z nejoblíbenějších youtuberů Jirka Král rozjel ve spolupráci se společností Avast, zabývající se antivirovými programi, kampaň ohledně bezpečnosti na internetu. V rámci ní publikuje videa a osobně navštěvuje školy. Více na: https://www.budsafeonline.cz/
Britská ambasáda v Praze nabízí placenou stáž
Zajímáš se o mezinárodní vztahy a diplomacii? Baví Tě práce s médii a sociálními sítěmi? Dokážeš organizovat velké akce? Přihlaš se na placenou stáž Foreign and Commonwealth Office! Získej cenné zkušenosti na britské ambasádě v Praze!
Prague City Tourism
Studijní oddělení Pražské informační služby - Prague City Tourism připravilo v podzimním semestru školního roku 2018-2019 pro zájemce o průvodcovské vzdělání dva typy kurzů a jejich varianty.
Soutěž na Instagramu
Je Ti mezi 13ti a 30ti lety? Rád/a cestuješ? Už se Ti stalo, že ses něčemu na cestách velmi podivil/a? Sdílej s námi tyto zážitky na Instagramu a vyhraj outdoorovou kameru, stírací cestovatelskou mapu nebo cestovatelský deník!
Malé řečniště
Mluvit před lidmi, vyjádřit se, formulovat myšlenky, zaujmout... Jednodenní workshop projevu pro žáky 7.–9. tříd, který proběhl 16. dubna, dopadl výborně, Můžeme se tedy těšit na další. Termíny budou vždy s předstihem zveřejněny na stránkách www.icmpraha.cz
Interkulturní festival RefuFest
Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.
Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Centrum podpory nadání
ICM rozšířilo svou činnost o práci s nadanými dětmi. K našemu týmu se připojila psycholožka Mgr. Anna Štindlová, která bude poskytovat psychologické poradenství nadaným dětem a dětem s individuálními zvláštnostmi.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy jsme připravili velkou výměnu knih. Velké množství knih, které jste přinesli mezi 12. a 21. březnem do recepci Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy, jsme dali do koloběhu. Ve středu 21. března proběhlo od 15.30 do 17.30 příjemné odpoledne s knížkami, hudbou a čtením.
Expedice Mars
Do 18. července mají studenti ve věku 13–18 let možnost přihlásit se do Česko-slovenské soutěže Expedice Mars, jejíž cílem je popularizovat vědu v Česku a na Slovensku a podporovat nadané děti a studenty v jejich rozvoji v oblasti vědy.
Prostory ICM s internetem a veřejnou knihovnou jsou otevřeny i o prázdninách
Přestože prázdniny jsou již v plném proudu, prostory ICM s internetem a veřejnou knihovnou jsou otevřeny stále. Pokud pracovníci ICM nejsou v kanceláři, jsou k dostižení na e-mailu nebo telefonu:
Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
Zapojili jsme se do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny.
Prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě UK
Dne 18. října 2017 proběhla prezentace ICM při DDM hl. m. Prahy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. ICM zde zastupovaly Marie Rychlíková a Blanka Spieglerová. Akce, které si zúčastnilo celkem 30 studentů, zahrnovala nabídku spolupráce. ICM nabídlo studentům Pedagogické fakulty možnost plnit si pedagogickou praxi na střediscích DDM hl. m. Prahy. Tuto praxi bude za naši organizaci garantovat Marie Rychlíková.
Prevence šikany - přednáška
V úterý 27. února proběhla v DDM hl. m. Prahy velmi zajímavá přednáška Zdeňka Martínka Prevence šikany. Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme jeho knihu: Agresivita a kriminalita školní mládeže.
Mezinárodní den svobody tisku
U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne svobody tisku (3. 5.) vám chceme nabídnout několik článků k zamyšlení.
ICM poskytuje pro zájemce základní sociální služby
Součástí služeb ICM je také základní sociální poradenství v oblasti psychosociálních služeb. Pomáháme zorientovat se v nabídce jednotlivých služeb a poskytujeme kontakty na konkrétní organizace. Nabízíme pomoc při řešení konkrétních problémů v souladu s potřebami a požadavky klientů ve spolupráci s odborníky a jinými organizacemi (pedagogicko-psychologické poradny, úřady práce...)