Klub Klamovka

Smíchovská strašidla se smějí

V článku Straší, straší na Klamovce naší jsme vám představili naše osobní strašidlo, se kterým v klidu a míru žijeme již spoustu let. A jak jsme slíbili, nezůstane jen u jednoho strašidla. Veděli jste například, že i název celé oblasti Smíchov je odvozen od duchů a strašidel? Nevěděli? V tom případě se pohodlně usaďte a čtěte.

Stará pověst vypráví o zlém a ukrutném Rohovici, který v dávných dobách řádil a plenil v širokém dalekém okolí. Každý se ho bál a měl strach, co bude. I proto se tehdejší panovník rozhodl, že si Rohovice nechá zavolat, aby se mu vyzpovídal ze svých skutků. Ten si z toho ale nic nedělal, vyslaného posla nechal setnout a ještě se knížeti vysmál. To byla ona pověstná poslední kapka a kníže vydal rozkaz, že Rohovice musí stůj co stůj dostat. Zlomení odporu Rohovce trvalo víc jak třicet dní. Ale nakonec se povedlo. Stanovený trest byl vskutku přísný: smrt vlastní rukou. Rohovic se musel sám oběsit. Poté, co tento čin dokonal, ozval se ze všech míst mohutný chechtot. To se zlí duchové přišli vysmát škůdci, který tak špatně dopadl. A právě od tohoto smíchu je prý odvozen místní název Smíchov. 1

Dodnes se tu prý duchové zjevují a rádi se všem vysmívají. Takže pokud někdy při procházce místním parkem uslyšíte smích, tak jste asi právě narazili na místního ducha, který se všem směje a dobře se baví. Tak ho nechte, s duchy nejsou žerty, a kdo se směje, nezlobí.

1DAVID, Petr a Vladimír SOUKUP. Za strašidly po Praze. Ilustroval Miloslav DISMAN, ilustroval Libuše LADIANSKÁ. V Praze: Ikar, 2008. 100 rodinných výletů. ISBN 978-80-249-1066-6.

Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou
Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.
Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
Karlínský masopust 2015
Masopustní veselí ovládlo v roce 2015 Karlínské náměstí. Kromě průvodu ulicemi Karlína na návštěvníky čekal bohatý pódiový program, staročeské stánky i projížďky na koňském povoze.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12m, pódia: 4x4,8m, (50 míst k sezení)
cena:
200 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)