Vodácké letní tábory

  • Informace o konkrétních táborech naleznete v průběhu ledna/února zde

Vodácké tábory Loděnice Vltava jsou jedinečnou možností vyzkoušet si a naučit se pohyb na vodě. Jsou vhodné pro naprosté začátečníky i pro pokročilé vodáky. Po vodě se plavíme převážně na kanoích a kajacích, někdy s sebou bereme i pramice.

Na puťáky tradičně vyrážejí oddíly Lvíčata, Neptuni, Mokro a Vydry, Tygři, děti mohou vyrazit i na oblíbený Můj první tábor a Můj druhý tábor na vodě. Více o oddílech naleznete na http://www.lodenice-vltava.cz/

 

Jak tábory probíhají?

Kromě jedné výjimky jsou tábory PUTOVNÍ, to znamená, že v průběhu tábora měníme polohu hned několikrát. Ve čtrnáctidenním táboře je obvykle vloženo 4–7 dnů splouvání řeky v závislosti na řece, vodním stavu, zdatnosti dětí či počasí. V den jízdy sbalíme celý tábor, náklad naložíme do auta nebo do lodí a posuneme se po říčním proudu o 15–20 kilometrů.
Začínajícím vodákům tábory nabízejí neopakovatelnou příležitost prvního setkání s vodou za přítomnosti zkušených vedoucích a instruktorů Loděnice Vltava, kteří své oddíly vedou po celý rok. Spolu s nimi sjedou první kilometr řeky, první peřej, první jez. Zkušenější vodáci v průběhu tábora zdokonalují své schopnosti a učí se řídit vlastní loď.

Můj druhý tábor na vodě     Můj druhý tábor na vodě     Můj druhý tábor na vodě    Můj druhý tábor na vodě    Můj druhý tábor na vodě 

Na táborech spíme pod vlastními stany a sami se staráme o celý chod tábora – vaříme si na ohni, chodíme do lesa na dřevo, abychom měli na čem uvařit oběd, přes noc hlídáme tábor. Náročný program plný hromadné pomoci při chodu tábora je důvodem, proč je na našich táborech jeden vedoucí na osm dětí – a k tomu ještě několik schopných instruktorů! Nejedno dítě si u nás poprvé v životě oškrábe pár brambor, umyje vlastní ešus nebo naláme větve na oheň.

Puťák Neptuni     Puťák Neptuni     Puťák Neptuni     Puťák Neptuni     Puťák Neptuni 

Voda není jedinou náplní tábora – v ostatních dnech chodíme na výlety do přírody, do blízkého města či na nedalekou zříceninu. Ve volných chvílích zkoušíme další tábornické dovednosti – orientujeme se podle mapy nebo stavíme ohniště.

Puťák Mokro     Puťák Mokro     Puťák Mokro    Puťák Mokro  Puťák Mokro 

Co by byl tábor bez celotáborové hry? Ta nás provází celým táborem, především dny, kdy nejsme na vodě. Noční hra a závěrečné vyhlášení s táborovým ohněm a hraním na kytaru do pozdních večerních hodin patří k silným zážitkům každého táborníka.

Puťák Tygři     Puťák Tygři     Puťák Tygři     Puťák Tygři     Puťák Tygři 

Na tábory je nutné mít vlastní spacák, karimatku, ešus (jídelní misku) s příborem, hrneček a boty do vody (staré tenisky, sandály s páskem přes patu, neoprenové boty nebo vietnamky – ne kroksy, ne plážové boty) a standardní vybavení na tábor. Není-li řečeno jinak, není nutné balit vodotěsně – při dnešních výkyvech počasí a nízkém stavu vody v řece většinu cest převážíme náklad autem. V žádném případě ale nebalte věci do kufru.

Můj první tábor na vodě     Můj první tábor na vodě     Můj první tábor na vodě     Můj první tábor na vodě     Můj první tábor na vodě 

Každý putovní tábor Loděnice Vltava je neopakovatelný a nelze je popsat všechny dohromady – každý vedoucí na základě schopností dětí, stavu vody, počasí nebo krásného táborového místa může upravit program tábora tak, aby dětem vyhovoval co nejvíce. S tábory máme bohaté zkušenosti, naší loděnicí prošlo několik tisíc dětí, fungujeme již od roku 1966.

Bojíte se, že by vaše dítě nemusel vodácký sport bavit a týdenní tábor je na něj moc?

Nevadí. Můžete využít příměstský vodácký tábor, který má ve svém programu jak vodáctví, tak výlety do Prahy a okolí.

      logo kytary cz     Kudyznudy.cz - tipy na výlet  florbal obchod jednadvacitka                 pekárna Český Brod     logo nakladatelství PLOT