DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Karlínské Spektrum

Prahou křížem krážem 2018

Zhruba tři týdny před sedmým ročníkem Prahou křížem krážem 2018 se objevila ve schránkách účastníků loňských ročníků nabídka zúčastnit se ročníku dalšího. Někteří na nic nečekali a během první 24 hodin se registrovalo do hry více než 70 týmů. To byl velký závazek již od začátku.

Akce je v rámci víkendových aktivit našeho střediska ojedinělá svými nároky na účastníky – nesmí se bát popoběhnout, plnit nejeden úkol, a to nejen děti, ale třeba i tatínci. I z toho plyne to, že akce není pro každého. Atmosféra na akci je mimořádně přátelská. Nejinak tomu bylo i letos, a to i přes strašidelné téma.

Po registracích do hry, které se letos podařilo ukončit díky dochvilnosti účastníků včas, následovala ukázková likvidace náhodného strašidla a vysvětlení pravidel. A poté již hurá na Petřín! Kopcovitý terén účastníky neodradil, z více než stovky týmů jich hru nedokončilo pouze šest. Skupiny přitom musel zdolat mnohé – zatancovat si valčík, slézt po žebříku k upírovi nebo pomoci rusalce zalít květiny.

Pro vítězství ve hře bylo nutné ukořistit relikvie od všech strašidel a dorazit do cíle co nejdříve. Třeba dohadování se s kupcem, který miluje jídlo, nebyla vždy snadná. Nejednou pohrdnul suchým rohlíkem. Zato cukrátka byla měnou, kterou rád akceptoval.

A příští rok buďte ve střehu – na podzim nás čeká další ročník. S jakou tematikou? Kde? To se registrované týmy dovědí jen pár dní dopředu v nápovědách, stejně jako tomu bylo letos.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY – DOPOLEDNE a ODPOLEDNE (PDF)

Jak celá akce probíhala, na to se již můžete podívat v galerii.

Také by vás mohlo zajímat:

 • Tvořivý příměstský tábor (17.– 21. 2. 2020)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jarní příměstský tábor ve Stanici techniků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků a na tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Celoroční kurzy jezdectví

  VÍCE INFORMACÍ