Karlínské Spektrum

Výtvarné kurzy nabízí několik volných míst

Dřímá ve vás umělec? Výtvarníci věří, že malovat umí každý.
Chcete rozvinout své nadání pod vedením zkušených lektorek v našem ateliéru? Nyní máte možnost. Naše kurzy nyní nabízí několik volných míst.  Přijďte si oddychnout od každodenního shonu a vytvořte si dílo, které si pověsíte doma v obývacím pokoji.

Pondělní výtvarný ateliér propojuje výtvarnou činnost a pohled na přírodu kolem nás. Za použití různých technik a zajímavých materiálů se snažíme pomáhat dětem rozvíjet kreativitu a vlastní schopnosti. Inspiraci hledáme v přírodě. Naším cílem je doprovázet děti na jejich cestě objevování přírody, k radosti z procesu tvoření i konečného výsledku.
Výtvarný ateliér probíhá každé pondělí od 15:30 a nabízí několik míst. Přihlásit se můžete na tomto odkazu.

Středeční kresba, malba grafika je kurzem zaměřeným na osvojení si základů kresby, malby a grafiky.
Účastníci se seznámí s klasickými tématy jako je např. figurální kresba (portrét a figura) nebo kresba zátiší (perspektiva, kompozice, stínování). V malbě se zaměří na teorii barev (míchání a nanášení barev) a vyzkouší různé techniky (akvarel, pastel, akryl). Dále si vyzkouší některé ze základních grafických technik (linoryt a suchá jehla).
Tvořit budou i s multimediálními technikami jako jsou digitální fotografie či video. Důraz je kladen na rozvoj vlastního potenciálu v umělecké tvorbě, rozvíjení kreativity a osobního vizuálního jazyka například tvorbou komiksů a konceptuálního umění (klade důraz na základní myšlenku díla, přičemž jeho vlastní realizace má podřadnou roli). Tato forma umění je skvělá hlavně v tom, že i frekventanti kurzu, kteří nejsou tak "výtvarně nadaní", se mohou v umění skvěle uplatnit skrze právě ono konceptuální umění.
Kresba, malba, grafika probíhá každou středu od 18:00, takže jej bezpečně stihnou i pracující. Přijďte se podívat, nebo se rovnou přihlašte.

Přehled výstav
Výstavní prostor Stanice techniků již hostil hodně přes sto výstav a díky skupinovým výstavám představil také několik stovek autorů. Pro mnoho z nich byla tato nevelká galerie první příležitostí představit svá díla. Své fotografie zde prezentovali, ve svých počátcích, někteří dnes již renomovaní fotografové.
Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Výtvarné ateliéry – příprava na SŠ/VŠ
Příprava k talentovým zkouškám zahrnuje spontánní výtvarnou činnost s ohledem na individualitu (techniky tradiční i netradiční), výtvarné etudy vycházející ze zkoušek a požadavků konkrétní školy, všeobecný kulturní přehled, konzultace.
Velikonoční dílny 2015
Na velikonočních dílnách jsme v roce 2015 kromě tradičních pomlázek a kraslic fotili velikonoční přání, pekli jednoduché buchty během pár vteřin či vyráběli přání. Malé návštěvníky, stejně jako v jiných letech, zaujala naše minizoo, kterou jsme mohli uspořádat díky pomoci Stanice přírodovědců.
Rodinný den
Den plný her a soutěží pro celou rodinu na atraktivním místě.