DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Karlínské Spektrum

Street happening of KarlínJiž popáté přinášíme na Karlínské náměstí hudbu. Street happening of Karlín v sobě snoubí možnost poslechu známých i méně známých kapel spolu s možností zahrát si na různé nástroje v rámci workshopů. To jsou důvody, proč i na letošní ročník, který se bude konat v neděli 7. 10. 2018, dorazit.

Vyrazit hned na začátek akce, na čtrnáctou hodinu, se vyplatí – na návštěvníky čeká první ze tří bloků workshopů. Pro veliký úspěch v minulém ročníku dorazí DJ Bica, jehož Cool-DJ-School vám umožní vyzkoušet si práci s gramofonovými deskami. Samozřejmě i DJ Bica ukáže své umění. DJing patří mezi touhy spousty mladých kluků a holek, u nás si ho mohou vyzkoušet nanečisto. A třeba se jednou vydat na profesionální dráhu.

Workshop beatboxu pak ukáže všem zájemcům, že melodie, ale hlavně rytmus se dá zahrát zcela bez hudebních nástrojů. Jen mikrofon a vlastní ústa a ruce slouží mnoha internetovým interpretům k tomu, aby napodobili mnoho známých hitů.

Djembe je menší buben z mahagonového dřeva, na nějž hrály již staré africké kmeny. Popularita bubnů je stálá a na Street happening of Karlín si budou všichni moci vyzkoušet skupinovou hru na tento nástroj. Hudební sluch pak není třeba.

Elektronická hudba bude letos zastoupena kapelou Lonely Virgin Robots. Jejich album Noise není jen hlukem, kterým jsme běžně obklopeni, jak by název alba mohl napovídat. O zpěv se stará skvělý hlas Kristýny Šiškové. Na Roboty se těšte již v začátku akce.

Sisus Ralsis se popisují jako punk-swingová kapela. Že to nejde dohromady? Věřte tomu, že vás i na první pohled těžko uvěřitelný mix stylů uvede do varu a budete se pohupovat do rytmu. Sisus Ralsis startují na Street happening of Karlín ve čtyři hodiny.

Skafandr již na Street happening of Karlín vystupovali. Jejich vystoupení je melodické, texty protkané hlubšími myšlenkami, nad kterými stojí za to se zamyslet. Jejich vystoupení si nenechte utéct v půl šesté přímo pod širými nebem na Karlínském náměstí..

Již tři dekády na hudební scéně pravidelně hraje Znouzecnost. Jejich punk-rock se rozezní po Karlínském náměstí s úderem devatenácté hodiny. Vybrat pro ně skladby z více než desítky alb nebude jednoduché, jisté je ale to, že jejich koncert bude pořádný nářez.

Fotogalerie připomíná loňský ročník.

Takže neváhejte a v neděli 7. 10. 2018 doražte do Karlína!

Podobné články

Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12 m, pódia: 4x4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)

Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
ZŠ A. Čermáka
Zájmová činnost Stanice techniků na ZŠ A. Čermáka. Nabídka pro školní rok 2017 / 2018
Adventní zastavení na Klamovce 13. 12. 2018
I letos vás srdečně zveme na tradiční vánoční přehlídku činnosti hudebních, tanečních a dramatických kroužků Klubu Klamovka. Tato jedinečná podívaná se uskuteční v prostorách sálu ve čtvrtek 13. 12. od 16.00 do 18.30. Vstup zdarma, možnost občerstvení v naší kavárně.  
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou
Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.