Karlínské Spektrum

Proběhl ŠESTKAfest s naší účastí

V pátek 23. 11. se divadelní kroužek pro starší děti vydal na sesterskou Stanici techniků na 4. ročník divadelního ŠESTKAfestu. Předchozí dva roky se členové tohoto kroužku zapojili do festivalu především v roli diváků, diskutujících a účastníků workshopu. Letos měli poprvé možnost vyzkoušet si i roli protagonistů divadelního představení, kteří jsou následně podrobeni drobnohledu diváků v diskusním klubu.

Divadelní kroužek II vystoupil na festivalu pod názvem Divadlo Spektrum se svou adaptací povídky Oscara Wilda Strašidlo cantervillské, která měla premiéru v červnu tohoto roku. Po prázdninách se podařilo představení obnovit i přesto, že se vyměnili někteří členové skupiny. Zejména od nováčků účast na festivalu vyžadovala velké úsilí, protože museli za měsíc a půl zvládnout to, na čem ostatní pracovali půl roku. Nicméně i divadelníci služebně starší projevili smysl pro kolektivní práci a poctivě chodili na extra zkoušky, bez kterých by se účast na festivalu nedala zvládnout.

Kromě prosté příležitosti stanout před publikem, znamená festival pro děti také zkušenost zahrát si v novém, nezvyklém prostředí, nejen před rodinou a kamarády, ale i cizími diváky a následně si od nich vyslechnut pochvaly i kritiku.

Festival byl zahájen seznamovacím programem pro účastníky. „Spektrácké” představení pak bylo druhým bodem programu. Po společné večeři následoval Sirotčinec domácího souboru Stanice techniků a již zmíněná diskuse, která se nesla ve velmi přátelském duchu a děti se pod vedením zkušené lektorky učily, kromě vyjadřování svých názorů, také uvažovat nad zhlédnutými představeními z různých úhlů pohledu. Kromě diskuse získaly soubory zpětnou vazbu též prostřednictvím vzkazů psaných diváky bezprostředně po vystoupení, které pak dostaly na památku.

Někteří členové naší skupiny se v průběhu pátečního večera rozjeli postupně domů, nebo na další akce, jiní zůstali na celý víkend a mohli se zúčastnit i sobotních workshopů, dalších představení a nedělního programu. Letos byl v sobotní nabídce klaunský workshop, storytelling (vypravěčství) či už tradiční psaní festivalového časopisu.

ŠESTKAfest je skvělá akce pro děti, na kterou se rády vrací. Celému týmu Stanice techniků patří za její přípravu veliký dík.

Postřehy jednoho z účastníků celého festivalu:
Co se ti na letošním ŠESTKAfestu nejvíce líbilo?
Workshopy, ale i další program. Přihlásil jsem se na klaunský workshop. Učili jsme se různé triky: třeba jak smotat myš z nafukovacího balónku nebo klaunské příchody a zakopávání.
V neděli jste v rámci festivalu vyrazili na prohlídku do Werichovy vily. Co jste tam zažili?
Byla tam hezká výstava. Např. Werichovy brýle, plakáty, talířky, karty.
Zaujalo tě nějaké divadelní představení?
Hodně se mi líbilo vyprávění. (Inspirativní představení Příběhový jukebox)
Chystáš se na ŠESTKAfest vyrazit i příští rok?
Určitě!

Adventní zastavení na Klamovce 13. 12. 2018
I letos vás srdečně zveme na tradiční vánoční přehlídku činnosti hudebních, tanečních a dramatických kroužků Klubu Klamovka. Tato jedinečná podívaná se uskuteční v prostorách sálu ve čtvrtek 13. 12. od 16.00 do 18.30. Vstup zdarma, možnost občerstvení v naší kavárně.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.