United Islands of Prague 2017

19.06.2017

United Islands of Prague 2017 – 23.–24. 6.
Již počtrnácté proběhne v Praze jeden z největších multižánrových a mezinárodních hudebních festivalů – United Islands of Prague. Festival letos poprvé spojí své síly s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23.–24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.

Jádrem programu jsou tentokrát portugalští, k tanci provokující Throes + The Shine, speciální set známých pražských optimistů The Tap Tap, svižné i zasněné kytary rakouských Farewell Dear Ghost, originální spojení jazzu a popu, které přiveze z Izraele Tamir Grinberg, stále stoupající hvězda mezi českými písničkáři, čerstvý držitel dvou ocenění Anděl, objev letošního roku Thom Artway a další. Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství známého kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech, v zahradě sídla Českého rozhlasu Regina DAB Praha a na Rohanském ostrově, kde budou scény ČT Art Stage a Radia 1. Jednotlivé scény budou propojeny korzy se stánky a dalšími aktivitami, které oživí prostor čtvrti, dnes poněkud neprávem považované především za úřednickou.
Festivalové dění bude propojené s oslavami, které pořádá spolek Karlín 200.

Hlavní program karlínských oslav započne v pátek 23. 6. 2017 v 15 hodin, kdy bude uložena časová schránka pro další generace.
Sobota 24. 6. 2017 pak nabídne od 13 hodin program pro děti a jejich rodiče, koncert v kostele Cyrila a Metoděje, divadelní a hudební výstupy, řemeslný workshop, přehlídku historických vozů Praga montovaných v Karlíně, narozeninovou sousedskou tabuli a další překvapení. V 15 hodin vyrazí slavnostní průvod z Karlínského náměstí, který otevře sobotní program United Islands of Prague 2017. Vstupné zdarma.
Zdroj: Kudy z nudy
Zpracovala: Štěpánka Friedrichová

Fond budoucnosti Tandem