Informační centrum pro mládež
Dobrovolná služba v Řecku

Vydejte se v rámci dobrovolné služby na 4–8 týdnů do Řecka v rámci projektu záchrany a obnovy lesa.

Případní zájemci kontaktujte: icm@ddmpraha.cz

Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Zajímavý projekt CREA.T.Y.V.
Hledají se dva vhodní kandidáti, kteří se zúčastní tréninku v Dublinu a následně se budou podílet na mezigeneračních workshopech. Školení se bude konat 28. 1.–2. 2. 2018 v Irsku, workshopy budou probíhat od února do konce dubna 2018.
Nabídka dobrovolné práce v Bulharsku
Nabídka dobrovolné služby v Bulharsku – obnáší cestování, průzkum, psaní, publikace, rozhovory, focení. Místo pobytu – město Kazanlak.
Podívejte se v létě na Island
Chtěli jste se vždycky podívat na Island? Teď máte příležitost s EDS. Krásná příroda, gejzíry, jezera. Opravdu mimořádná příležitost poznat neobvyklou a mimořádně zajímavou zemi díky projektu Evropské dobrovolné služby. https://www.eurodesk.cz/podivej-se-v-lete-na-island-a-zazij-divokou-severskou-prirodu
NICM vydalo nové publikace
Národní informační centrum pro mládež vydalo nové průvodce týkající se studia v zahraničí, práce v zahraničí a dobrovolnictví. Na několika stránkách se zde můžete dočíst o možnostech vycestování do atraktivních zemí, letních školách, jazykových kurzech v zahraničí, sezónních pracích, případně jak se stát dobrovolníkem a strávit ve vybrané zemi třeba celý rok.
Pokračujeme v EDS
Naše ICM pokračuje v práci s dobrovolníky. V lednu k nám nastoupila Alexandra ze Slovenské republiky. Pracuje s malými dětmi a pomalu se sžívá s prostředím. Chcete se i vy stát dobrovolníkem EDS? Sledujte nás na: https://ddmpraha.cz/icm/Mezinarodni_aktivity
Přijďte se poradit s výběrem střední školy
ICM při DDM hl. m. Prahy nabízí možnost poradenství s výběrem střední školy pro studenty osmých a devátých ročníků základních škol. Najdete u nás kompletní seznam středních škol, nabízíme přípravu na střední školy z českého jazyka, kariérní poradenství i psychologické testy, které vám pomohou rozhodnout se při dalším výběru.
"Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce"
Dne 21. listopadu se v Karlínském Spektru konal seminář pro žáky a pedagogy středních škol: "Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce". Lektorka PhDr. Lenka Morávková Krejčová, PhD. seznámila účastníky s důležitými informacemi potřebnými ke zpracování práce na vybrané téma, které si mohou zvolit z 18 vědních oborů. Zúčastnilo se 28 žáků a 2 pedagogové.
Schola Pragensis 2017
Závěr listopadu je už tradičně v prostředí pražských středních škol a odborných učilišť ve znamení příprav účasti na Schole Pragensis. Tento „veletrh středních škol“ se každoročně uskutečňuje zejména proto, aby se před žáky škol základních předestřela nabídka možností dalšího studia.
Seminář seznamoval studenty s řečnickým uměním
Již počtrnácté se v Klubu Klamovka DDM hl. m. Prahy uskutečnil třídenní seminář řečnického umění pro studenty středních škol s názvem Řečniště. Tentokrát se akce zúčastnilo více jak dvacet studentů ve věku 15–17 let z gymnázií Christiana Dopplera a Na Pražačce.
Mezinárodní aktivity
Pořádáme a nabízíme účast na mezinárodních projektech pro mladé lidi ve věku od 13 do 30 let. Projekty realizujeme ve spolupráci s našimi zahraničními partnery. Financování je zajištěno evropským programem Erasmus+: Mládež. Díky tomu je účast finančně dostupná všem mladým lidem.
Simona
Rozhovor se Simonou Taseva, dobrovolnicí na Stanici přírodovědců.

Vyberte si

Zaměření

, Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Soutěže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
ŠESTKAfest

Kontaktní formulář
Informační centrum pro mládež DDM hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00  Praha 8
222 333 848

Spojení

metro B/C – Florenc, B – Křižíkova tram 3, 8, 10, 14, 16, 24, 25, 52 zast. Karlínské náměstí

velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí