DDM hl. m. Prahy
Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež
přihlášení (kroužky, tábory)

Kam v Praze 

 • GRAND RESTAURANT FESTIVAL – 16. 1.–28. 2. 2018 
  Devátý ročník Grand Restaurant Festival 2018 probíhá od 15. ledna do 28. února 2018 a je do něj zapojeno téměř 100 restaurací ve všech krajích České republiky. Ty si připravily shodně tři různá degustační menu, která si můžete předem objednat a zaplatit.
  Grand Restaurant Festival probíhá přímo v interiérech vybraných podniků z gastronomického průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant. Lidé mohou ochutnat luxusní delikatesy za zvýhodněné festivalové ceny.
  Šéfkuchaři prestižních restaurací z vydání Maurerova výběru Grand Restaurant nabízí zvýhodněné degustace od 250 Kč v kategoriích Gastronaut, Terroir a Inspirace. Během festivalu ochutnáte, jak plýtvání vnímají významní šéfkuchaři z celé ČR.
  Jedná se již o devátý ročník této ojedinělé gastronomické akce, kterou pořádají organizátoři úspěšného projektu Prague Food Festival. Myšlenkou festivalu je umožnit komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, aby navštívil nejlepší a zároveň leckdy dražší podniky této země, a to za symbolické ceny.
  MauMau, s.r.o.
  Heřmanova 9, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • FESTIVAL KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA – 17.–21. 1. 2018
  Čtyři bloky mezinárodní soutěže tvořené dvacítkou filmů z 16 zemí opět dokazují jak rozmanitý, originální a osobitý umí být svět filmů, jejichž stopáž nepřesahuje 30 minut.
  Prostor domácí krátkometrážní tvorbě byl v programu festivalu věnován již od jeho založení v roce 2005. Letos poprvé ale tříčlenná mezinárodní porota udělí Cenu pro nejlepší český krátký film uplynulého roku, s níž se pojí finanční odměna 2000 Euro.
  Kino Pilotů
  Donská 19, Praha 10
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • RAZ, DVA, TŘI – HRAJEME! – 19.–20. 1. 2018
  Klub hráčů deskovek v Karlínském Spektru pořádá již tento pátek od 18 hodin první hrací večírek s přespáním a hraním i během sobotního dopoledne.
  Akce je určena dětem od 8 do 16 let, které mají rády jak deskové, tak karetní hry, jež mají mnohdy komplikovaná pravidla a zaberou několik hodin. V rámci pravidelných deskoherních setkání není na takovéto hry většinou čas, proto nabízí Karlínské Spektrum těmto dětem možnost užít si hry bez omezení.
  Večírek, který volně navazuje na páteční deskohraní, které je standardně od 15 do 18 hodin, a je určen pro všechny děti a teenagery, kteří si rádi zahrají hry, nejen pro pravidelné návštěvníky Karlínského Spektra. Děti si na něm vyberou svou oblíbenou hru z nabízeného portfolia a zahrají si ji s ostatními. Nebo se mohou společně naučit nějaké nové hry s obtížnějšími pravidly, se kterými se většinou nemají možnost setkat ve školních družinách.
  Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy
  Karlínské nám. 7, Praha 8
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • RAKOUSKÝ PLES V PALÁCI ŽOFÍN V PRAZE – 19. 1. 2018
  Přijďte zažít věhlasnou tradici vídeňských plesů! Rakouský ples do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry. Koná se v reprezentačních prostorách paláce Žofín na Slovanském ostrově a je v současné době považován za vrchol pražské plesové sezony.
  Hosté se mohou těšit na Český národní symfonický orchestr, Orchestr Josefa Hlavsy, půlnoční čtverylku pod vedením vídeňského tanečního mistra Dr. Michaela Hyska, skvělé Taxi tanečníky, DJe Adama Nedvídka a jeho videodiskotéku a v neposlední řadě na vynikající vídeňské speciality. Hvězdou příštího plesu bude Ewa Farna, mladá česká zpěvačka populární u nás i v zahraničí.
  Přijďte zažít věhlasnou tradici vídeňských plesů v paláci Žofín. Nenechte si ujít jeden z vrcholů plesové sezony v nejkrásnějších sálech v Praze.
  Agentura NKL Žofín, s.r.o.
  Slovanský ostrov 226, Praha 1
  Zdroj: www.zofin.cz
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • FESTIVAL IRÁNSKÝCH FILMŮ V PRAZE – 9.–14. 1. 2018 
  Začátkem ledna 2018 bude Praha hostit festival iránských filmů.
  Festival je vůbec první ucelenou přehlídkou íránské kinematografie v České republice.
  Íránská kinematografie stojí v popředí zájmu filmového publika po celém světě minimálně již po tři desetiletí a je rovněž respektována ze strany odborné kritiky. Íránské snímky dosahují každoročních úspěchů na filmových přehlídkách jako Berlinale nebo festivaly v Benátkách, Cannes či v Moskvě. Tyto filmy jsou unikátní pro své umělecké pojetí, silné emoce a bohatou historii.
  Kino Pilotů
  Donská 19, Praha 10
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • ZALOŽENO 1918 – V ZÁKLADECH STÁTNOSTI – 10.–15. 1. 2018
  V rámci výročních akcí při příležitosti oslav stého výročí založení Československé republiky připravily Kancelář Prezidenta republiky, Správa Pražského hradu, Vojenský historický ústav, Odbor archivní správy ministerstva vnitra a Poštovní muzeum výstavní projekt s názvem Založeno 1918.
  Výstava "V základech státnosti" představí tři okruhy památek nevyčíslitelné historické hodnoty:
  První okruh představí výběr rukopisných památek z majetku Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze z Archivu Pražského hradu. K vidění bude evangeliář, který vznikl v západní Evropě po roce 870 a byl korunovačním evangeliářem Karla IV. 
  Druhý okruh představuje soubor listin z Národního archivu, který se vztahuje k potvrzení práv, svobod a privilegií pro české krále. Listiny pocházejí z fondu Archivu České koruny. Mezi exponáty najdete dvě ze tří listin Zlaté buly sicilské z roku 1212.
  Poslední, třetí okruh, je věnován souboru archeologických památek ze sbírek Národního muzea, Moravského muzea a Správy Pražského hradu.
  Třešinkou na dortu bude soubor předmětů z Lumbeho zahrad. Exponáty zahrnují výběr toho nejlepšího, co bylo nalezeno při výzkumu slovanského pohřebiště datovaného do období konce 9. až počátku 11. století, při němž bylo mimo jiné nalezeno velké množství šperků.
  Vstupné zdarma.
  Správa Pražského hradu
  Pražský hrad – II nádvoří, Císařská konírna, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • KLUZIŠTĚ NA LETNÉ – NEJVĚTŠÍ LEDOVÁ PLOCHA V PRAZE – 1. 1.–18. 2. 2018 
  Kluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Mimo sportovního vyžití vás zde čeká také zajímavý doprovodný program, ve kterém nechybí například i vánoční trhy.
  Kluziště na Letné se stalo velmi vyhledávaným cílem všech sportumilovných Pražanů i návštěvníků hlavního města. Magistrát hl. m. Prahy se proto rozhodl zřídit jej také letos. Místem konání je betonová plocha na Letenské pláni v blízkosti ulice M. Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta.
  Po celou dobu bude k dispozici půjčovna bruslí a školička bruslení.
  V průběhu velkých programových dnů na Letné vystoupí akrobatický lyžař Aleš Valenta, atletický vícebojař Roman Šebrle, plážové volejbalistky Barbora Hermanová a Markéta Sluková nebo někteří z hokejistů „zlatého“ českého týmu z Nagana. Bavit vás budou například Abba Revival, Maxim Turbulenc a v dětském programu animátoři Mireček a Leontýnka.
  Vstup na ledovou plochu je zdarma denně od 9.00 do 21.00.
  Kluziště na Letenské pláni
  Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • BETLÉMY 2017 – PRAŽSKÉ JEZULÁTKO – 17. 12. 2017–2. 2. 2018
  Venkovní velký deskový malovaný novodobý betlém vede návštěvníky od zastávky tramvaje na terasu kostela. Jesličky v kostele tvoří Svatá rodina s volkem a oslíkem.
  Jedná se o novodobý betlém, jehož materiál imituje porcelánovou hmotu. V některých létech bývá tato svatá Rodina doplňována figurkami zvířátek ze staršího řezaného betlému.
  V muzeu kostela je stálá výstava betlémů z celého světa – Střední a Jižní Ameriky, Kanady, Filipín a další (vchod skrze kostel vpravo od hlavního oltáře, otvírací doba muzea Po–So 9.30 – 17.00, Ne 13.00–18.00, vstup zdarma).
  Kostel Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského
  Karmelitská 9, Praha 1
  Zdroj: www.pragjesu.info
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • KLUZIŠTĚ NA OVOCNÉM TRHU V PRAZE – 5. 12. 2017–31. 1. 2018 
  Oblíbené venkovní kluziště Pražanů i návštěvníků města v centru metropole.
  Ledová plocha o rozměrech 14 x 30 metrů letos návštěvníky přivítá denně od 10:00 do 21:00 hodin. Každý víkend bude bruslení doprovázeno zajímavými akcemi.
  Pokud zrovna nevlastníte brusle, je zde připravena půjčovna, kde si je za poplatek můžete zapůjčit. Výtěžek půjčovny putuje na dobročinné účely.
  Ovocný trh, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • VÝSTAVA CZECH PRESS PHOTO 2017 – 22. 11. 2017–30. 1. 2018 
  Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo se představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice.
  Do letošního 23. ročníku se přihlásilo 482 fotografů, kteří mají trvalé bydliště v České republice nebo na Slovensku. Do soutěže poslali dohromady 7277 snímků.
  Celkově se letos soutěžilo v devíti různých foto a třech video kategoriích. Porota odděleně hodnotila série a jednotlivé snímky. Tím nejdůležitějším oceněním byla jako obvykle hlavní cena „Fotografie roku“ udělená 21. listopadu 2017.
  Vstupné 150 Kč, snížené 70 Kč.
  Staroměstská radnice
  Staroměstské náměstí 1, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • Sedmičky Josefa Lady – 15. 11. 2017–1. 4. 2018
  Galerie Tančící dům společně s rodinou Josefa Lady připravila k 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto významného českého umělce výstavu s názvem Sedmičky Josefa Lady. Výstava přinese obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazí nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let.
  V prvním patře a druhém podzemním podlaží Tančícího domu budou k vidění Ladovy obrazy. První podzemní podlaží představí tvorbu pro děti včetně dětské ilustrace, promítání pohádek a řady interaktivních exponátů. V přízemí galerie budou vystaveny osobní věci Josefa Lady včetně jeho pracovny a rodokmenu. Expozice představí i méně známou malířovu tvorbu, především z oblasti karikatury a ilustrace.
  Vstupné 190 Kč, snížené 60 Kč.
  Galerie Tančící dům
  Jiráskovo nábřeží 6, Praha 2
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • Výstava 200 let poštovní známky – 11. 10.–25. 2.
  V letošním roce uplynulo 200 let od zavedení poštovních schránek v českých zemích. A právě toto významné výročí si Poštovní muzeum připomíná rozsáhlou výstavou, která se věnuje všem známým i méně známým typům schránek v jejich dvousetleté historii.
  Kromě „klasických“ listovních, které se v minulosti provozovaly jak ve statickém, tak i mobilním provedení, budou na výstavě představeny i různé specializované druhy schránek jako např. domovní, doručovací či odkládací.
  Chybět však nebudou ani schránky pro zvláštní zásilky, tj. obchodní vzorky a tiskopisy, potrubní i leteckou poštu. Návštěvníci si tak budou moci vytvořit celkovou představu o vzniku, vývoji a rozmanitosti těchto jedinečných předmětů naší každodennosti. Vstupné 50 Kč.
  Poštovní muzeum Praha
  Nové mlýny 2, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová