DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Hudební stavebnice – pokročilí (5 - 18 let)

Originální propracovaná metoda jak každého od 6 let věku naučit psát a číst hudební zápis, zahrát a doprovodit píseň, vytvořit vlastní hudební dílka.
Zpracovává a aplikuje zásady obsažené v díle Jana Amose Komenského pro vyučování hudby.
Kolektivní vyučování u klávesového nástroje.

Lidé na celém světě zpívají, bubnují, hrají, tvoří své vlastní hudební celky – více či méně složité. Každý máme schopnost vnímat i tvořit hudbu, stejně jako máme schopnost mluvit, tvořit věty.

Ve vzdělávacím programu Hudební stavebnice pracujeme nejprve s jednoduchými říkadly zhudebněnými tím nejjednodušším způsobem. Pokračujeme v lidových písních nejprve těch, které jsou svou strukturou co nejjednodušší (Halí belí, Pec nám spadla, Skákal pes, Andulko Šafářová, Plavala husička... ), pak postoupíme ke složitějším.
Žáci si novou píseň vždy zapisují sami do not a zároveň ji hrají vždy oběma rukama na klávesový nástroj. Říkadla i písně jsou sestaveny tak, aby si studenti dovedli postupně vytvořit sami správný prstoklad.

Výsledkem dlouhodobého studia je absolvent programu, který rozumí psanému hudebnímu záznamu (umí číst noty bez nástroje), orientuje se ve vnitřní struktuře hudby (rozumí hudební harmonii), umí zhudebnit text a interpretovat jednoduché skladby různých autorů (včetně svých vlastních).


Ceny a termíny

Cena za šk. rok: 4000 Kč
Cena za pol.: 2100 / 2100 Kč
PO 16:30-17:15


Adresa a kontakt

Stanice techniků, Praha 6

Lektoři

Podobné

Tanec hrou (5–6 let)
Bicí - děti - Němejc
Kytara - děti - Berenreiter
Kytara – mírně pokr. (Iveta) – středa 14:30
Kytara – děti – Sitár
Klavír, úterý - Denis Dinga
Kytara, Martin Bureš – skup. výuka, středa
Kytara, Martin Bureš – individ. výuka, pondělí
Klavír - dospělí - Tichá
Klavír - děti - Tretiakova