DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Poznávání přírody (7 - 15 let)

Sobotní kroužek s možností přihlašování na jednotlivé lekce. K zakoupení jsou jednotlivé vstupy za 200 Kč, nebo permanentka na 4 vstupy za 600 Kč (lze využít po celý školní rok). Program na každý měsíc je vždy vyhlášen předem a zahrnuje např. péči o naše zvířata, laboratorní pokusy, práci na zahradě, přírodovědnou exkurzi apod. Lektoři se ve vedení střídají dle zaměření lekce.

Říjnové lekce proběhnou na následující témata:

5. 10.  Koření: Nejen chutě a vůně, výroba bylinkové soli s Katkou Šimáčkovou
Oblíbená lektorka Katka Šimáčková si pro vaše ratolesti připravila voňavý program. Děti se seznámí se základy aromaterapie a zvláštními vlastnostmi vybraných bylinek, možnostmi jejich zpracování a využití. Očichají a ochutnají mnohé exempláře z naší bylinkové zahrádky a odnesou si vlastnoručně připravenou bylinkovou sůl! 

12. 10.  Chovatelství savců v praxi s Vandou Klimešovou
Usměvavá lektorka Vanda vaše děti seznámí se základními náležitostmi chovu savců, a to tím nejlepším způsobem – prožitkem „na vlastní kůži“. Děti se na jedno dopoledne stanou chovateli a zakusí, co obnáší denní péče o naše zvířata. Přihlášené děti budou mít možnost se osobně seznámit s vybranými zvířaty, vyčistit jejich výběhy a samozřejmě je i pomazlit.
Je vhodné děti vybavit odpovídajícím oblečením (nebo jim dát s sebou něco na převlečení). 

19. 10.  Celopražská okresní výstava drobného zvířectva s Evou Karbanovou
Eva Karbanová, nadšená chovatelka mnoha rozličných druhů zvířat, děti zasvětí do aktivity, která je součástí života většiny aktivních chovatelů. Tou je návštěva okresní výstavy drobného zvířectva, která proběhne v Praze, Modřanech. Přihlášené děti nejen provede výstavou, ale osvětlí jim i důležitost setkávání chovatelů a vystavené zvláštnosti okomentuje. S radostí bude k dispozici zvídavým dětským dotazům.

Kroužky se scházejí ve Stanici přírodovědců, v hlavní budově – místnost bude upřesněna před konáním kroužku. Čas konání kroužku je 9–12 hod.  

Rezervace míst je možná nejpozději do čtvrtka do 12 hod. před danou sobotou na mailu marie.roubickova@ddmpraha.cz. Pokud nestihnete své dítě včas přihlásit, můžete jej zkusit dohlásit i později – pokud kroužek proběhne a bude volné místo, můžeme vám místo rezervovat ještě během pátečního dopoledne. 


Ceny a termíny

Přihlásit se
Cena za vstup: 200 Kč
SO 09:00-12:00


Adresa a kontakt

Stanice přírodovědců, Praha 5
Laboratoř

Lektoři

Podobné

Chemie Z2
Kynologie II.
Přírodovědec
Chovatelství pro starší 1
Teraristika 1
Chemie P1a Zubová
Turistický oddíl - Tuláci
Teraristika 2
Chemie P1a Milner
Chemie P2b Ledvinka