DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
DDM hl. m. Prahy

Centrum pro předškolní děti (3 - 5 let)

CPD U Kroukouše je zájmový útvar pro děti předškolního věku, který umožňuje rozvíjet se v kolektivu pod vedením zkušených pedagogů.

Hlavním úkolem je podněcování zájmu o poznávání nových věcí a fungování v kolektivu. Důraz je kladen na osobní rozvoj dětí zábavnou formou. Účastníci se naučí nové básničky a písničky, zkusí nové výtvarné techniky a hudební nástroje, naučí se plno nových her a poznají spoustu kamarádů a kamarádek.

Vzhledem k malému množství dětí ve skupině je možný individuální přístup ke každému z nich. Prostředí je proto velmi vhodné i jako bezpečné místo, kde si děti zvykají na přechod do velké školky.

Znalosti a dovednosti, které v CPD U Krokouše děti nabudou, jistě využijí jak při případném přechodu do školky, tak v dalším období ve škole. Správné uchopení tužky (rozvoj grafomotoriky), cvičení rytmiky, případně trénink řečových schopností, to je jen malý výčet aktivit, které předškoláky v CPD U Krokouše čekají. Součástí programu CPD U Krokouše je i volná hra, při které se děti učí fungování v kolektivu a která rozvíjí jejich fantazii.

Zkušené paní učitelky vytváří pro děti prostředí, ve kterém se mohou cítit bezpečně a které podněcuje jejich přirozenou zvídavost a zájem o vše, co ještě neznají. Hledají pro děti podněty a aktivity, ve kterých se dokážou realizovat.

Díky malé kapacitě kroužku mohou paní učitelky k dětem přistupovat individuálně a vést je k tomu, aby se s jejich podporou rozvíjely samy, vlastní přirozenou cestou a rychlostí, a zároveň si zvykaly na, pro život nezbytnou, spolupráci a fungování v kolektivu.

Ceny a termíny

PO 07:30-13:00
ÚT 07:30-13:00
ST 07:30-13:00
ČT 07:30-13:00
PÁ 07:30-13:00


Adresa a kontakt

Stanice přírodovědců, Praha 5
U Krokouše
cpdsp@seznam.cz

Lektoři

Hlaváčková Jaroslava
Hlaváčková Jaroslava
Silná Lucie
Silná Lucie

Podobné