DDM hl. m. Prahy

Kroužky

ze všech poboček
ST
Plastikoví modeláři (st)

"aneb stavíme pro radost podle svých možností a schopností"

Kroužek "The Plastic People of the Stejšn" je určen všem klukům a holkám od devíti let, kteří mají zájem o stavbu statických modelů. Z plastikových stavebnic v běžných měřítkách (1:72, 1:48, 1:35) stavíme letadla, tanky, lodě a nejrůznější bojovou techniku.

ST
Elektronika pro nejmenší (po 15.00)
Chcete se seznámit se základy elektroniky formou hry, pájet a poznat princip elektronických součástek? Elektronika pro nejmenší je tu pro vás! Osvojíte si schematické značky jednotlivých elektronických součástek, budete s nimi dělat pokusy a naučíte se je skládat do funkčních elektronických obvodů.
ST
Modelářská kadetka (út)

Technické znalosti a manuální zručnost zábavně v pestrém spektru aktivit z oblasti modelářství, techniky a řemesel. Kroužek plynule navazuje na "Modelářskou přípravku" a je tedy určen školákům ve věku 8 až 10 let (2.–4. tř. ZŠ). Děti z kurzu využívají nejrůznější nástroje a nářadí, pracují s rozmanitými materiály, vyrábí zajímavé

SP
PaVěda 3 - Stanice přírodovědců
Parádní věda je určena všem ve věku od 9 do 20 let, kdo rádi bádají, přemýšlí, zkouší nové věci nebo se rozhodují o svém budoucím zaměstnání či vzdělání. Workshopy nabízejí témata napříč vědeckými i nevědeckými disciplínami. Každý workshop je dle tématu určen jiné věkové kategorii. Sobotní kroužek s možností přihlašování na jednotlivé ...
ST
MHD modeláři (po)

"rozpohybujte s námi město"

Kroužek je pro všechny, kteří mají rádi tramvaje, autobusy atd. Snaha o co nejvěrnější zachycení skutečnosti – tak by se dalo popsat úsilí všech modelářů. A kroužek MHD modelářů je toho důkazem. Děti i dospělí se snaží vytvořit model města s plně funkční tramvajovou dopravou. Děti se tedy učí

Články

ze všech poboček
ST
Počítače od A do Z (9–13 let)
ST
LEGO Boost a programování her nově ve Stanici
Jelikož je elektronika čím dál tím více součástí našich životů, přidali jsme do naší nabídky dva nové technické kroužky: PC Game Programator, kde se děti naučí programovat v programovacím jazyce C# , vytvářet hry a své imaginární světy přetvořit ve světy virtuální. Další novinkou je kroužek LEGOrobotika pro začátečníky se stavebnicí LEGO Boost, kde se naučíme zábavnou formou stavět robota, základy jednoduchého programování, rozvíjet své kritické myšlení a kreativitu.
KS
Zastávka volný čas 2013
Bohatý pódiový program, mobilní lezecká stěna, skákací loď a hlavně prezentace jednotlivých oddělení Karlínského Spektra v Kaizlových sadech – tak v kostce vypadala Zastávka volný čas.
KS
Počítačová hra z dílny Karlínského Spektra
Letní nudu můžete zkusit na chvilku zahnat PC hrou, kterou naprogramovali dva 12letí kluci na kroužku Programování PC her v prostředí Unreal Engine. Je to jednoduchá skákačka s názvem Infinity Runner.
KS
3. září přijďte na akci Karlín září
3. září vás zveme na Zastávku volný čas – Karlín září, tedy na pohodové rodinné odpoledne plné divadelních představení, workshopů a dobrého jídla a pití.
PŘIHLÁŠENÍ
(kroužky, tábory)

Vyberte si

Zaměření

Dramatické, Hudební, Jezdecké, Multimediální, Předškolní, Přírodovědné, Společenskovědní, Sportovní, Taneční, Turistické, Vědeckotechnické, Vodáctví, Výtvarné a rukodělné

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení
Vzdělávací programy pro školy
Pedagogické praxe

Soutěže

FIRST LEGO League
POPRASK
Středoškolská odborná činnost

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
Pěvecký sbor Dlouhomladí
Sdílené vzdělávání - výukové programy
ŠESTKAfest

Naše pobočky

Kontaktní formulář
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00 Praha 8
222 333 888

Spojení

metro B/C – Florenc, metro B – Křižíkova
tramvaj 3, 8, 24 – Karlínské náměstí

Velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí
otevírací doba: po–pá: 8:00–22:00, víkendy dle programu